Įvairių daržovių džiovinimas namuose

Džiovinimo rekomendacijos

Daržovių džiovinimas namuose

 Daržovių džiovinimas namuose yra paprastas ir daug pastangų nereikalaujantis procesas.

Vis dėlto, prieš pradedant džiovinti, rekomenduojame susipažinti su įvairių daržovių rūšių džiovinimo ypatybėmis.

BIOSEC džiovyklė turi keletą skirtingų automatinių džiovinimo režimų. Konkretų režimą pasirinksite pagal džiovinamo produkto rūšį. Svarbu atsiminti tai, kad džiovinimo procesas – t.y. jo temperatūra ir trukmė, kiekvienu atveju priklausys nuo džiovinamo produkto drėgnumo, gabalėlių dydžio, aplinkos oro temperatūros ir kitų faktorių.

Toliau trumpai aprašytos džiovinamų daržovių ar žalumynų rūšys.

Džiovintuvas BIOSEC daržovių džiovinimui namuose:

ŽOLELĖS, ŽALUMYNAI 

Džiovinkite ramunėles, jonažoles, dedešvas, medetkas, bazilikus, čiobrelius, rozmarinus, dilgėles, mėtas, melisas, šalavijus ir dar daugybe kitų. Geriausius rezultatus gausite džiovindami neatskyrę lapelių nuo stiebų, nors tai ir prailgins džiovinimo trukmę.

Džiovintos žolelės ir žalumynai naudojami labai įvairiai – pradedant arbatomis ar prieskoniais, baigiant vaistažolių mišiniais.

PETRAŽOLĖS 

Išdėstykite šakeles taip, kad jos neuždengtų vienos kitų, ir periodiškai vartykite. Laikomos ir vartojamos sumaltos, miltelių pavidalo, taip pat galima dėti į sviestą su prieskoniais ir į sriubas.

ŠPINATAI 

Džiovinkite sveikus ar smulkintus lapelius. Dažnai vartykite ir stebėkite, kad jie neuždengtų vieni kitų. Džiovintus špinatus vartokite su ryžių patiekalais, omletais, kepiniais, žuvies, paukštienos patiekalais ir sriubose.

Daržovių džiovinimas namuose

Turite klausimų? Užduokite juos mums!

CUKINIJOS 

Jaunas ar nedideles cukinijas supjaustykite apvaliais griežinėliais. Jei cukinija didelė, supjaustykite gabaliukais ar kubeliais, pašalinę centrinę dalį. Išmirkytos cukinijos naudojamos kaip garnyras. Daržovių sriuboms suteikia turtingą skonį.

MOLIŪGAI 

Pašalinkite storą žievę ir sėklas, supjaustykite griežinėliais ar kubeliais. Tai vertingas gydomasis ir dietinis produktas. Tinka naudoti ryžių patiekaluose arba daržovių sriubose.

 

Daržovių džiovinimas namuose

POMIDORAI 

Dėl didelio drėgmės kiekio, pomidorai yra vienas ilgiausiai džiovinamų produktų. Džiovinamos kai kurios rūšys gali patamsėti ar atrodyti netgi apdegę.Galima džiovinti nesūdytus ir neišspaudus sulčių.

Geriau naudoti mažo ir vidutinio dydžio pomidorus. Džiovinimui supjaustykite griežinėliais.

Išmirkytus pomidorus naudokite garnyruose, daržovių sriubose. Džiovintus pomidorus galite konservuoti aliejuje su žolelėmis (česnakais, bazilikais, čili pipirais ir pan.).

GRYBAI 

Prieš džiovinimą grybų neplaukite. Nuvalykite ir supjaustykite apie 5 mm storio griežinėliais. Išmirkyti grybai naudojami sriuboms, ryžiams, koldūnams, įvairiems mėsos ar bulvių patiekalams pagardinti.

 

Daržovių džiovinimas namuose

BULVĖS 

Supjaustykite 8-15 mm storio griežinėliais ar kubeliais. Stebėkite, kad nesuliptų. Produktas gali patamsėti, bet tai neįtakoja skonio.

Naudojamos sriubose, išmirkytos bulvės naudojamos kaip garnyras. Taip patiekiamos mišiniuose sriuboms su kitomis daržovėmis.

KOPŪSTAI

Nuplaukite, palikite nudžiūti, supjaustykite ir tolygiai paskirstykite ant padėklų.

Pasižymi švelniu skoniu. Išmirkytus kopūstus galima naudoti bet kokiose sriubose ir kituose patiekaluose.

 

Daržovių džiovinimas namuose

ČILI PIPIRAI 

Dėl storos odelės čili pipirus džiovinti rekomenduojame perpjautus perpus išilgai. Naudojami gabalėliais ar sumalti. Bet kokiems patiekalams suteikia aromatą ir aštrų skonį.

SALDIEJI PIPIRAI

Supjaustykite gabaliukais ar juostelėmis, pašalinkite sėklas ir tolygiai paskirstykite ant padėklų. Lengvai džiovinamas produktas. Naudojami išmirkyti arba miltelių pavidalo įvairiuose patiekaluose. Tinka konservuoti aliejuje.

 

Daržovių džiovinimas namuose

Ką reikia žinoti apie maisto džiovinimą?