Džiovinimui netinkami produktai

Ar vaisių džiovyklė džiovina pieną?

karve

 

Taip, vaisių džiovyklė džiovina pieną. Kaip ir sūrį, sviestą ar net vaisių sultis. Maisto produktų džiovinimas namuose gali būti nesibaigiantis eksperimentas.

Klausimas kitas – ar jums patiks tas rezultatas, kurį gausite šiuos produktus išėmę iš džiovintuvo.

Beveik visi be išimties vaisiai ir daržovės kaip ir daugelis kitų produktų ar tešlos gaminių yra labai tinkami džiovinimui.

Džiovintuve išgarinus didžiąją dalį juose esančio vandens vandens, turėsite skanų ir ilgai saugomą produktą. Visgi, kai kuriuos produktus, bent jau namų sąlygomis, nuo vaisių džiovyklės reikia laikyti atokiau.  Kokie tai produktai?

Kokybiškas maisto džiovintuvas BIOSEC

Sužinokite daugiau

 

P.S. produktų įtraukimas į žemiau esantį sąrašą tikrai nereiškia, kad jų neįmanoma džiovinti.

Džiovinti galima, bet rezultatas gali nuvilti, o ir išdžiovinto produkto kokybė greitai pablogėja, taigi, paruošti pvz.: salotų lapų atsargų žiemai nepavyks.

Produktai, kurių geriau nedžiovinti

Avokadai

Jei mėgstate avokadus, geriau juos suvalgykite nieko nelaukdami. Džiovinti avokadus įmanoma, bet nepatartina. Kadangi tai itin riebus produktas, išdžiovintas jis greitai apkarsta ir tampa nebeskanus. Taigi, avokadus valgykite nedžiovintus.

Alyvuogės

Galite mėginti, bet nepatiks. Šiuo atveju, deja, džiovintos alyvuogės bus tik „gero maisto gadinimas”. Rekomendacija – pasibaigus sezonui pasiruoškite džiovintų pomidorų, cukinijų ir morkų salotų, o ant viršaus užmeskite keletą nedžiovintų alyvuogių.

Salotų lapai

Čia kalbame būtent apie salotas. Kiti žalumynai, kaip špinatai, krapai ir begalė kitų, įskaitant ir prieskonines žoleles yra puikiai džiovinami ir nepraranda savo vertingųjų savybių. Tuo tarpu džiovindami salotų lapus gausite kažką panašaus į šieną.

Turite klausimų? Užduokite juos mums!

Kontaktai

 

Įvairios vaisių sultys

Sulčių džiovinimas būtų tikrai įdomus eksperimentas. Visai smagu gauti pvz.: šviežiai spaustų apelsinų sulčių koncentratą, kurį vėliau užpylus vandeniu ant stalo atsirastų visas šviežių apelsinų sulčių asotis. Čia teorija.

Praktikoje sulčių ar kitų skysčių vertimas milteliais yra sudėtingas technologinis procesas, kurį kokybiškai atlikti buitiniu maisto džiovintuvu būtų tikrai sudėtinga.

Taigi, pirkite šviežius vaisius, spauskite sultis, džiovinkite juos, gaminkite uogienes, marmeladus, bet sulčių į džiovintuvą geriau nedėkite. Rezultatas gali neatitikti lūkesčių.

Riebi mėsa

Šį produktą džiovindami turėsite daug vargo, o ir rezultatas nebus tinkamas ilgalaikiam saugojimui spintelėje. Kuo mėsa riebesnė, tuo sunkiau pašalinti iš jos vandenį ir padaryti tinkamą ilgalaikiam vartojimui.

Žuvis, paukštiena, liesa mėsa – džiovinama lengviau. Šiek tiek eksperimentų ir pasieksite puikių rezultatų!

Pienas

Dažnas tikrai yra girdėjęs apie pieno miltelius. Namų sąlygomis džiovinti patariama ne riebesnį nei 1 proc. riebumo pieną. Ar daug maistingųjų medžiagų būna likę tokio riebumo piene po jo pasterizavimo ultra-aukštoje temperatūroje?

Taigi, ir pieno milteliai pasigaminti namuose iš tokios žaliavos nelabai džiugins skoniu ir maistingomis medžiagomis.

Sviestas, sūris

Namų sąlygomis kartais džiovinamas ir sviestas bei sūris. Riebalų juose taip pat labai daug, todėl, kaip ir riebios mėsos atveju, sviesto ar sūrio džiovinimą namų sąlygomis geriau atlikti tik iš smalsumo.

Idėja – varškės sūrio su kmynais džiovinimas.

 

Džiovinti pieną

Ką reikia žinoti apie maisto džiovinimą?